سئو سایت ورزشی

اقدامات سئو برای طراحی وب سایت ورزشی کدامند؟

به منظور طراحی یک وب سایت ورزشی به دو عامل زمان و تجربه نیاز دارید، در این زمینه شرکت های طراحی وب سایت کار شما را آسان کرده و کیفیت سایتتان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

اولین اقدامی که باید قبل از سفارش طراحی وب سایت انجام دهید آماده سازی محتوای سایتتان است: وب سایت شما کدام ورزش ها را شامل می‌شود؟ در وب سایتتان قرار است محصول و خدمات خاصی ارائه دهید یا اخبار ورزشی را پوشش دهید؟ سوال آخر، کدام مورد است که می تواند وب سایت شما را نسبت به سایت های ورزشی دیگر برتری دهد؟

در طراحی یک وب سایت ورزشی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

  • مخاطب بیشتر وب سایت های ورزشی آقایان هستند(حدود دو سوم سایت ها)

  • مخاطبان مرد 25 تا 34 ساله، هر ماه بیش از یک ساعت از وقتشان را در سایت های ورزشی می گذرانند. البته تعداد کاربران زن علاقه‌مند به اخبار و مسابقات ورزشی نیز روز به روز در حال افزایش هستند

  • نکته اصولی دیگر در طراحی وب سایت، دارا بودن امکان پاسخگویی می باشد چون اکثر مخاطبان با گوشی خود وب سایت را دنبال می کنند.

به روز رسانی طراحی داده‌های موجود در وب سایت ورزشی

سایت های ورزشی با وجود تفاوت های بسیار یک نقطه اشتراک دارند و آن این است که حجم زیادی از دیتاها را به شکلی ساده و کاربردی به مخاطبان خود ارائه می دهند. علاوه بر در نظر گرفتن سادگی و جذابیت وب سایت، باید به جذابیت بصری آن و استفاده از تصاویر باکیفیت و با وضوح بالا نیز توجه داشت.

رعایت اصل سادگی در طراحی وب سایت ورزشی

همانطور که گفته شد رعایت سادگی یکی از اصول اساسی طراحی سایت است و باعث می شود مخاطبان با هر میزان دانشی که دارند بتوانند مطالب مدنظرشان را به آسانی پیدا کنند. حذف عنصرهای غیر مفید، عدم بکارگیری سلیقه در طراحی داده‌ها و عکس ها و مدنظر قرار دادن علایق مخاطبان نیز از نکاتی هستند که توجه کردن به آنها ضرورری است.

استفاده از فونت های ساده با سایز بزرگ و ایجاد فضاهای خالی

با توجه به اینکه در وب سایت‌های ورزشی مطالب زیادی گنجانده شده طراحی آن باید به نحوی باشد که خواندن مطالب سایت برای مخاطبان آن آسان باشد. دو عامل روی این قضیه تاثیرگذار هستند:

  • فونت مناسب

  • فضای خالی

فضاهای خالی اطراف متن باعث عدم خستگی چشم های مخاطب و افزایش تمرکز می شوند . همچنین استفاده از فونت های ساده و با سایز بیشتر از ۱۴ پیکسل برای سایت های ورزشی بسیار مناسب است.

مدنظر قرار دادن برند در طراحی وب سایت ورزشی

‌اگر شما صاحب یک تیم یا باشگاه ورزشی و به عبارتی صاحب برند هستید وب سایتتان هم باید نشانگر این موضوع باشد. طراحی وب سایت ورزشی باید همسو با برند شما باشد همچنین بهتر است از رنگ هایی که به لوگوی برندتان نزدیک هستند بیشتر در سایتتان استفاده کنید.

نمایش اطلاعات مربوط به مسابقات در وب سایت ورزشی

در صورت برگزاری مسابقات مهم در زمینه ورزشی مربوط به شما و یا حتی تیم شما، حتماً این اطلاعات را به صورت دقیق با ذکر تاریخ و روز و ساعت در وب سایت خود قرار دهید تا کاربرانتان برای کسب این اطلاعات مجبور نشوند به سایت های دیگر بروند. در واقع یکی از اطلاعات اصلی که میتوانید در سایت ارائه کنید همین اطلاعات مربوط به مسابقات ورزشی میباشد.

قرار دادن لینک پروفایل شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات تماس

طرفداران یک تیم یا مشتریان یک باشگاه ورزشی مسلماً تمایل دارند که راه های ارتباطی بیشتری با تیم مورد علاقه خود و یا باشگاه مورد نظر داشته باشند. پس لینک پروفایل تان در شبکه های اجتماعی، اطلاعات تماس و یک فرم تماس در سایت خود قرار دهید.

در نظر گرفتن بخشی برای جدیدترین اخبار

علاقه مندان به ورزش و کاربران سایت‌های ورزشی معمولاً اخبار ورزشی را دنبال کرده و تمایل دارند از آخرین اخبار مربوط به تیم مورد نظرشان و یا تغییرات و امکانات جدیدی که در باشگاه ارائه میکنید باخبر باشند. پس حتما بخشی از سایت را به آخرین اخبار اختصاص دهید.

در پایان، اگر به ورزش علاقه‌مندید و قصد دارید شور، اشتیاق و علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید به شما ایجاد یک وب سایت تخصصی ورزشی را پیشنهاد می‌ دهیم. یک وب سایت ورزشی بستری مناسب برای به اشتراک گذاری نتایج آنلاین مسابقات، نقل و انتقالات بازیکنان، معرفی رشته‌ های ورزشی، فروش محصولات ورزشی و یا معرفی تیم و باشگاه خاصی بوده و نیز راه مناسبی برای ایجاد ارتباط میان علاقه‌ مندان و طرفداران ورزشی است. علاوه بر اینها اگر وب سایت ورزشی شما دارای ترافیک بالایی باشد، می توانید با گرفتن سفارش تبلیغات و نمایش آن در وب سایت خود درآمد خوبی نیز کسب کنید.

متخصصان دلتاگروپ آماده همکاری و راهنمایی شما در این زمینه هستند.

پروژه های ما
همیاران ما